Jautājumi un atbildes

Mēs atbildam uz lasītāju jautājumiem par automašīnu kvēpu filtru tīrīšanu.


Kā es varu pamanīt nosprostotu kvēpu filtru?

Kad kvēpu filtrs ir sasniedzis nosprostojuma robežu, parasti tā patstāvīgās reģenerācijas fāzes braukšanas laikā saīsinās. Faktiski Jums reģenerācijas fāze tikpat kā nebūtu jāpamana (aptuveni ik pēc 1000 km atkarībā no braukšanas cikla). Ar nosacījumu, ka visas motora vadības sistēmas un sensori darbojas nevainojami.

Taču ja biežāk deg vai mirgo kvēpu filtra kontrollampiņa, tas jau norāda uz to, ka kvēpu filtrs ir pārblīvēts. Tad pretspiediens pirms kvēpu filtra jau ir pārāk augsts. Neliels padoms: Pavērojiet tā brīža degvielas patēriņu braukšanas laikā. Ja tas regulāri stipri pieaug, daļiņu filtrs ir reģenerācijas fāzē. Reģenerācijas fāzes ievērojami saīsinās.

Cik kvēpu filtru var tīrīt?

Tīrīšanas cikliem nav izšķirošas nozīmes. Līdzšinējās izpētēs netika konstatētas tīrīšanas izraisītas nodiluma parādības. Izšķirošs ir kvēpu filtra kalpošanas ilgums. Tāpat kā viss, arī kvēpu filtrs ir dilstoša detaļa, kaut arī ļoti ilgi kalpojoša.

Kādas ir izplūdes gāzu normas?

Ir atšķirīgas normas vieglajām pasažieru automašīnām un komerctransportam līdz 3.5 tonnām: EURO 1, EURO 2, EURO 3, EURO 4, EURO 5, EURO 6. Te ir runa par pastāvīgi uzlabotu tehniku gaisa piesārņojuma ar smalkajiem putekļiem novēršanai, uzstādot kvēpu filtrus.

Par smalkajiem putekļiem tiek sauktas daļiņas, kuru diametrs ir mazāks par milimetra desmittūkstošo daļu. Šīs daļiņas spēj nonākt plaušās un var izraisīt smagas elpceļu saslimšanas.

Šeit ir pieejama informācija par emisiju standartiem un normām.

Kā es saņemšu informāciju par diagnostikas problēmām?

Šeit atradīsiet informāciju par problēmām daļiņu filtru diagnostikā.

Piedāvājam lejupielādēt sekojošu PDF dokumentu:

DPF diagnostikas palīdzība


Kā es saņemšu informāciju par regulēšanas vai programmēšanas darbiem pēc kvēpu filtra uzstādīšanas veikšanas?

Šeit atradīsiet informāciju par regulēšanas vai programmēšanas darbiem pēc kvēpu filtra uzstādīšanas veikšanas.

Piedāvājam lejupielādēt sekojošu PDF dokumentu:

DPF uzstādīšanas norādījumi