Kvēpu filtrs Tehniskā apskate

Arvien vairāk autovadītāju izņem kvēpu filtrus no savām automašīnām ar lielu pārliecību, ka Kvēpu filtrs Tehniskā apskatē nav nepieciešams

Kvēpu filtrs Tehniskā apskate

Veicot izplūdes gāzu mērījumus (kvēpu daļiņu mērījumus) dīzeļdzinēju Kvēpu filtram Tehniskās apskates stacijās, dzinējam darbojoties bezslodzes režīmā, kvēpu daudzums izplūdes gāzēs ir salīdzinoši ļoti niecīgs, nekā tas ir satiksmes režīmā. Līdz ar to automašīnai izņemts kvēpu filtrs Tehniskās apskates stacijās var tikt arī nepamanīts. Izteikti kvēpi no automašīnas izplūdes gāzēm parādās automašīnas noslodzes brīdī. Visbiežāk tas ir paātrinājuma brīdī vai pārvadājot smagas kravas, kā arī automašīnai velkot piekabi. Visvienkāršāk automašīnas ar izņemtiem kvēpu filtriem var pamanīt, pievēršot uzmanību izspūtēju galiem. Tie vienmēr būs melni no kvēpiem!

 

Kontroles tests Kvēpu filtrs Tehniskā apskate

Vienkāršs veids, kā atļaut transporta līdzekļa piedalīšanos ceļu satiksmē, ir oficiālas kontroles testa laikā veikt izplūdes gāzu dūmainības testu automašīnas braukšanas režīmā. Transportlīdzekļa datu salīdzināšana vairumā gadījumu sniegtu precīzus datus. Svarīgākais ir tas, ka kvēpu filtra nelikumīga izņemšana pat nodokļu izpratnē nav mazsvarīga. Jo ražotājs šo transportlīdzekli pārdeva jaunu – labā stāvoklī. Tam tika izdots Eiropas normu sertifikāts. Un pēc tam to klasificēja transportlīdzekļa nodokļa maksāšanas aprēķinam. Turklāt dīzeļdegvielas daļiņu filtru izņemšana, kā arī citas transportlīdzekļu struktūras izmaiņas, kas netiek reģistrētas transportlīdzekļa tehniskajā dokumentācijā, padara transportlīdzekli vispārējai ekspluatēšanai nederīgu un izdotie sertifikāti šādam transportlīdzeklim zaudē spēku.

Ar likumu ir aizliegts izņemt kvēpu filtru

Eiropas savienībā ar likumu ir aizliegtas šāda veida manipulācijas. Izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmas noņemšana vai deaktivizēšana ir aizliegta, kā rezultātā transportlīdzeklim ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē.
Mēs ar šo saskaramies laikā, kad notiek aktīvas diskusijas par kvēpu daļiņām un CO2 izmešiem un kvēpu filtru nelikumīga noņemšana Latvijā diemžēl joprojām ir izplatīta prakse. Šādi pakalpojumi tiek piedāvāti internetā kā ’’legāla iespēja’’. Tomēr alternatīva jauna kvēpu filtra pirkumam ir profesionāla DPF filtra tīrīšana.

Secinājums:

Pirms lēmumu pieņemšanas par kvēpu filtra izņemšanu, meklējiet alternatīvas, jo izņemto DPF atjaunot vairs nebūs tik vienkārši un lēti. Vienmēr ir jāapzinās sekas, ko mēs ar savu rīcību nodaram cilvēkiem un videi.