Cik kvalitatīva ir ātra un lēta kvēpu filtra tīrīšana?

Šonedēļ pie mums nonāca dpf filtrs, kuru, kā redzams uzņemtajās bildēs, jau ir tīrījusi uz korpusa(secinot pēc gravējuma) redzama kompānija “TOTAL DPF”. Spriežot pēc gravējuma datuma, kvēpu filtra tīrīšana ir veikta pa visam nesen(6 mēneši atpakaļ). Klienta sūdzības bija par to, ka automašīnai izpūtēja gali, kā arī automašīnas aizmugurējā daļa paliek netīra ar kvēpiem. To nevarēja nepamanīt, jo automašīna ir baltā krāsā! Automašīnai noskrējiens ir pavisam mazs. Vien 60’000km. Pie kam tā atbilst EURO6 emisijas klasei.

Apskatot kvēpu filtru tika secināts, ka tā keramika kvēpu filtra tīrīšanas procesā ir bojāta un kvēpu filtra tīrīšana šeit vairs nepalīdzēs.

Intereses pēc aplūkojām kvēpu filtra tīrīšanas pakalpojuma veicēja mājas lapu un iepazināmies ar to.

Iepazīstoties ar iekārtas tehniskajiem parametriem un video materiāliem, kur uzskatāmi parādīts kvēpu filtra tīrīšanas process izdarījām sekojošu secinājumus.

Kvēpu filtri tiek tīrīti:
  1. Ar agresīvu ķīmiju, kas nav pieļaujams, jo tā noārda un izskalo uz katalizatora un kvēpu filtra keramikas uzklātos cēlmetālus, piemēram, platīns, pallādijs un / vai rodijs.
  2. Ar milzīgu šķidruma padeves spiedienu, kas nav pieļaujams, filtra keramikas šūnas tiek pakļautas deformācijai, kā rezultātā filtrs zaudē savas filtrēšanas īpašības.

Vēl svarīgs process ir kvēpu filtra žāvēšana, kas šajā gadījumā notiek nepilnvērtīgi. Šajā gadījumā uzstādot uz mašīnas neizžāvētu kvēpu filtru, tas kārtējo reizi tiek pakļauts deformācijai, kā rezultātā kvēpu filtrs zaudē savas filtrēšanas īpašības. It īpaši kvēpu filtra keramikai var rasties nopietni bojājumi, ja neizžāvēta keramika tiek pakļauta laikapstāķļu ietekmei, piem., – 20˚C temperatūrā ūdenim sasalstot, keramika tiek sarauta gabalos!!!

Un vēl viena svarīga lieta ir kvēpu filtra svara zuduma noteikšana, kas šajā gadījumā netiek darīta. Šis mērījums ir ļoti svarīgs, lai noteiktu vai kvēpu filtrs ir sekmīgi iztīrīts. Kā arī varētu izdarīt secinājumus par kvēpu filtra aizsērētības pakāpi.

Tad arī rodas jautājums.

Vai veicot kvalitatīvu kvēpu filtra tīrīšanu, visus šos procesus var paveikt vienas stundas laikā?